Intensive English EFL-20

18 yaş üzeri öğrenciler için Genel İngilizce
Level: 1 – 6

Yalnızca sabah dersi seçeneği bulunan bu kursta öğrenciler haftalık 20 ders (15 saat) İngilizce öğrenmenin yanı sıra, bilgilerini pekiştirebilecekleri ücretsiz sosyal etkinliklere de katılabilirler.  

Dersler: Haftada 20 ders (15 saat)
Süre: 2 – 50 hafta
Başlangıç tarihi: Yıl boyunca her Pazartesi
Sınıflar: Dünyanın farklı noktalarından gelen öğrencilerin buluştuğu sınıflar ortalama 13, en fazla 16 kişiliktir.

EFL 20 programı Genel İngilizce eğitimini kapsar. Dersler hafta içi günlerde 9.15 – 12.45 arasında yapılır. Böylece öğrenciler günlerinin geri kalanını diledikleri gibi geçirebilirler.

Programın içeriği farklı seviyedeki sınıflarda değişiklik gösterir. Bununla beraber eğitim programı tüm sınıflarda dil bilgisi, konuşma, telaffuz, yazma, dinleme ve okuma çalışmaları içerir.

Metodoloji

Gelişime yönelik, iletişime açık interaktif, pratik, dinamik dersler!

Öğrenilenler pratiğe dökülerek, konuşma becerilerinin gelişimine katkı sağlanır. Sınıflarda, yalnızca öğretmenin konuştuğu ve öğrencilerin dinlediği pasif bir format yerine, odak merkezine öğrenciyi koyan etkin bir iletişim ortamı sağlanır. Öğrenilenlerin unutulmaması için eski bilgiler pekiştirilmeye devam edilir.

Teknoloji

Dersler güncel medya içerikleri ile harmanlanır. İnternet kaynakları, video ve güncel haberler ile dinleme çalışmaları yapılır. Tüm sınıflarda Wi-Fi, projektör ve ses sistemi bulunmaktadır.

Öğretmenler

İngilizce öğretme (TEFL) konusunda uzun yıllar deneyim edinmiş, diğer okul ve üniversitelerde eğitim vermiş olan Studio Cambridge öğretim kadrosu ayrıca Felsefe, İngiliz Dili, Bilgi Teknolojileri, Bilim, Psikoloji, Hukuk, İşletme, Siyaset, Tarih gibi  farklı dallarda akademik geçmişe sahiptir.

Sınav ve Testler

Sınıfların belirlenmesi için her öğrenci Studio Cambridge’deki ilk gününde seviye belirleme sınavına alınır. Hafta içinde öğrenilenler, her haftanın sonunda gelişimin gözlenebilmesi için test edilir ve öğrencinin doğru sınıfla devam edeceğinden emin olunur.

Tüm öğrenciler kurs boyunca devam eden gelişimin görülmesi için kurs bitiminde son bir sınava girebilirler.

Sertifika ve Akademik Rapor

Kurs bitiminde öğrencilere katıldığınız kursun sertifikası verilir.

Ayrıca öğretmenler tarafından yazılan Akademik Rapor ile öğrencinin gelişiminin yanı sıra, İngilizce’nin farklı alanlarında eriştiğiniz seviyeler de belirtilir. Bu rapor gelecekteki eğitim ve iş hayatı için oldukça faydalı bir dökümandır.

Çalışma Planı

Öğrencinin hedeflerine uygun olarak öğretmen tarafından hazırlanan Çalışma Planı, öğrencinin eksiklerini fark etmesi, gerekli alanlara odaklanması ve bu sayede kendini etkin bir şekilde geliştirmesi için yol gösterici bir harita niteliğindedir.

Program

9.15 – 10.45 İki ders (90 dakika) Grammar & Speaking
10.45 – 11.15 Çay/kahve arası
11.15 – 12.45 İki ders (90 dakika) Pronunciation & Listening
12.45 – 13.45 Öğle yemeği

EFL-20 programına kayıt yaptıran öğrenciler, öğleden sonra Learning Centre’da çalışmaya devam edebilir veya şehri keşfe çıkabilirler.

 


Diğer eğitim programları: